bosaatn`cLUB


  Poezi Dashurie

  Share

  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 43
  Join date : 25/02/2010

  Poezi Dashurie

  Mesazh  Admin prej Sat Feb 27, 2010 7:53 pm

  Vdekje Per Dashurine!!!

  Kam deshire qe te vdes
  per kete dashuri
  por askush mos ta dije
  se po vdes per ty

  Do te vdes per ty
  askush sdo ta kuptoj
  se ne jeten tende
  une me nuk ekzistoj

  Nese une vdes
  jeto ti pa shpres
  se kurrr me goja ime
  s`te thot Mirmengjes

  Vdekja eshte nder
  nese vdes mbi ty
  dhe nese dora jote
  mi mbyll keta sy

  Kur te kuptosh per vdekjen time
  te varri im mos u afro
  lerem te qete ne ate bote
  trupin tim mos e trazo

  a e kuptove se per ty
  edhe vdekja nuk me ndali
  e dhash jeten per kete dashuri
  kete jete ty ta fali

  a e kuptove jeten
  si nje zemer gur
  une e dhash nje jete per ty
  e ti mendoje se esht avantur
  Une su pendova aspak

  qe per ty humba rinine
  tani kalbem ne nje varr
  i vdekur per dashurine

   Ora është Mon Jan 21, 2019 1:44 pm